İpucu: Uzaktan Bağlantı Sağlayan TeamViewer [Resimli Anlatım]

İpucu: Uzaktan Bağlantı Sağlayan TeamViewer [Resimli Anlatım]

TeamViewer denilince uzaktan yardım sağlayan akla gelen ilk programlardan birisidir. Bu programın nasıl kullanıldığını ve karşıdaki makineye nasıl bağlanıldığı hakkında sizlere bilgi vereceğim.

teamviewer-uzak-baglanti

 

İlk olarak, programı çalıştırdığınızda gelen pencerede “Run” seçeneğini seçtikten sonra “Next” tuşuna basın.

teamviewer           teamviewer1

Bu kısımda sayfaya onay verdikten sonra, karşımıza gelen pencerede iki başlık altında bulunanlardan “Bağlantıyı bekle” başlığında bulunan “ID ve Şifre” ile uzaktaki başka bilgisayardan bizim makinemize bağlantı kurulur.

Diğer bir seçenek olan bizim uzaktaki makineye bağlanmamız olacak, bunun içinse bağlanacak olduğumuz kişi bize “ID” sini vermesiyle sağ tarafta bulunan “Bağlantı kur” başlığı altındaki “Uzaktan Bakım” seçeneği seçeneğini seçtikten sonra “Karşıdaki kişi ile bağlantı kur” tuşuna basılarak karşı taraftan almış olduğumuz şifre onaylandıktan sonra karşı tarafla bağlantımızı gerçekleştirmiş olacağız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.