İşte Apple’ ın iPhone Test Laboratuvarı

İşte Apple’ ın iPhone Test Laboratuvarı

Apple, iPhone 6 Plus modellerinin eğilip bükülmesi ile ilgili gelen şikayetler üzerine, cihazlarındaki dayanıklılık testinin gerçekleştiği laboratuvarın kapılarını açtı.

apple-iphone-test-lab

Apple, yeni nesil Phone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefon modellerini piyasaya sürdüğünden bu yana cihazlara sahip bazı kullanıcılar tarafından bilinçli veya bazen de kaza süsü verilerek adeta dayanıklı olmadığını gösteren test sonuçları ile gündemde kalmaya devam ediyor. Bu sefer ki gündemde kalma sebebi olarak geçtiğimiz günlerde iPhone 6 Plus’ a sahip bazı kullanıcılar tarafından ortaya atılan telefonun ceplerde bükülebildiği sıkıntısı üzerine, herkes tarafından akıllarda oluşan soru “Apple, cihazlarını gerekli olan dayanıklılık testine tutup tutmadığı“.

Tam da bu noktada kafalarda oluşan tüm soru işaretlerini gidermek adına teknoloji basınından bir grup gazeteciyi iPhone test laboratuvarına götüren Apple, her yeni çıkan cihazda olduğu gibi yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini de piyasaya sürülmeden önce 15.000 adet ürün üzerinde ne gibi testler yapıldığını gösterdi.

iPhone test laboratuvarında cihazlara uygulanan testler arasında malum gündemde olan eğilme problemi ile ilgili olanlar hakkında aşamalar sıralanacak olunursa; “25 kiloya varan ağırlıkla baskı uygulama testi, ters yönlere doğru eğip bükme testi, tek nokta üzerinden baskı uygulama testi, sert ve yumuşak yüzeylerde uygulanan baskı testi”.

Bükülen iPhone 6 Plus ile ilgili şimdiye kadar yapılan gerçek şikayetçi sayısının sadece 9 kişi olduğu Apple tarafından açıklanırken, bu durumun genel bir sıkıntı olmadığı oldukça nadir bir durum olabileceği dile getiriliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.