iWatch Olarak Beklenen Saat Aslında iTime Olabilir !

iWatch Olarak Beklenen Saat Aslında iTime Olabilir !

Apple’ ın uzun zamandır iWatch adıyla hafızalara kazınan akıllı saatin adı acaba iTime mı olacak? Apple’ ın son patentlediği ürün için kafaları yeterince karıştırmaya yettiğini söyleyebiliriz.

apple-patent-itime01

iTime olarak adlandırılan Apple’ ın yeni aldığı patent konusunda dedikodular kulaktan kulağa yayılmaya başlandı bile. Her ne kadar akıllı saatin adı herkes tarafından iWatch olarak anılsa da, yeni çıkacak olan saatin adı iTime olacağına dair söylentiler yayılmaya devam etmekte. Yeni patent aslında iWatch’ a göre yazılışı daha ilginç duruyor olabilir, yalnız ağza daha çok yakıştığı söylenilebilir.

Apple’ ın giyilebilir teknoloji kapsamında aldığı yeni patentin iOS ve Mac cihazlarıyla uyumlu olacak şekilde geliştirildiği düşünülüyor. Ayrıca bu yeni patent de hoplatmalar, sallamalar ve tıklamaların bulunduğu komut hareketlerinden de söz edilmekte. Buna bağlı olarak kol ve bilek hareketlerini desteklemesinin olası bir durum olduğu düşünülebilir. Teorik olarak bakıldığında kullanıcıların bileğe hafifçe vurması veya sallaması sonucunda gelen çağrıyı cevaplamak adına izin verilebilir. Örneğin gelen çağrı kullanıcı tarafından reddedilmek isteniyorsa ekrana dokunmaya gerek olmadan kolu yatay olarak oynatması ile veya dikey yönde oluşabilecek harekette ise kullanıcı çağrıya cevap vermesi yönünde gerçekleşmesi de düşünülebilir.

apple-patent-itime02

Gelen çağrıların yanı sıra gelen mesaj ve e-posta gibi iletilerinin de bildirimini sağlayacak iTime’ ın patentte yer alan diğer özellikleri incelendiğinde kalp ritmi monitörü, hareket algılaması için düşünülen ivmeölçer, kulaklık çıkışı, bluetooth bağlantısı, GPS gibi ayrıntılar mümkün olabilecekler arasında sıralanabilir.

Apple tarafından yeni alınan akıllı saat patenti iTime’ ı ne zaman göreceğimiz konusunda net bir bilgiye yer verilmemekle beraber, bakalım yakın gelecekte ne gibi ayrıntılar ile karşılaşacağız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.