Karekodlu Wi-fi Çözümü Hayata Geçti

Karekodlu Wi-fi Çözümü Hayata Geçti

karekodlu-wifi

Online alışveriş sitesi Sosyal Etiketim, wi-fi şifresinin karekod okutularak görüntülendiği bir sistem geliştirdi. Müşterilerine kablosuz internet bağlantısı sağlayan işletmeler için geliştirilen sistemde, üzerinde karekod ve wi-fi ikonu bulunan özel etiketler kullanılıyor.

Sosyal Etiketim Pazarlama Müdürü Özlem Akgün Tiryaki, karekodlu wi-fi sisteminin kafe, restoran gibi işletmelere kolaylık sağladığını söyleyerek,

“Yoğun zamanlarda ya da self-servis mekanlarda,  müşteriler wi-fi şifresini almakta zorlanıyor. Yabancı turistler için şifreyi öğrenmek daha da zor. Böyle olunca işletme, ücretsiz verdiği bir hizmeti düzgün sunamadığı için prestij kaybediyor.” dedi.

Yeni geliştirilen sistemde, işletme sahibi kablosuz modem şifresini her değiştirdiğinde yeni şifreyi sisteme tanıtıyor. Böylece müşteriler akıllı telefonlarıyla karekodu okutarak yeni wi-fi şifresini görüntüleyebiliyor. Hem garsonlar hem de müşteriler için tatsız olan şifre isteme süreci ortadan kalkmış oluyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.