Kayıp iPhone’ un Sahibini Siri’ den Öğrenin!

Kayıp iPhone’ un Sahibini Siri’ den Öğrenin!

Apple’ ın mobil işletim sistemi iOS’ un sesli asistanı olarak bilinen Siri’ nin belki de çok az kişi tarafından bilinen gizli kalmış bir özelliği daha ortaya çıktı. Herhangi bir yerde kayıp edilmiş ya da unutulmuş bir iPhone ile karşılaştığınız da, sahibi hakkında bilgi edinebilmek için Siri’ ye sormanızın yeterli olacağını biliyor muydunuz?

iphone-siri-sorgulama

iOS’ un sesli asistanı Siri’ nin gizli kalmış bu özelliği hakkında her ne kadar bilgi sahibi kullanıcılar az da olsa, birçok kullanıcı ya da iPhone sahibi olmayan kişilerin Siri’ nin bu özelliğinden habersiz olduğu da bir gerçek. OSX Daily sitesi tarafından yer verilen bu özellik sayesinde, kayıp iPhone’ ların sahiplerine ulaşma konusunda büyük fayda sağlıyor.

Tam da bu noktada yapılması gereken işlemden bahsedecek olursak; sesli asistan Siri’ ye “Who does this phone belong to?” (Bu telefon kime ait?) şeklinde soru yöneltilmesi karşısında Siri cevap olarak iPhone sahibinin kayıtlı bilgilerini gösterecektir.

iphone-siri-sorgu

Son olarak tabi ki cihaz üzerindeki kayıtlı olan bilgilerin doğruluğu, Siri’ ye yöneltilen bu soru karşısında büyük önem taşıdığını hatırlatmakta fayda var. O yüzden iPhone sahiplerinin bu özelliği düzgün kullanabilmeleri için kişisel verilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.