Kingston MobileLite Wireless ile İçerikleri Kablosuz Aktarın

Kingston MobileLite Wireless ile İçerikleri Kablosuz Aktarın

Bellek üreticilerinden biri olarak dünyaca bilinen Kingston’ un yeni ürünü olan MobileLite Wireless ile kullanıcılarına sunduğu bu ürün ile oldukça dikkat çekiyor.

mobilite-wireless-kingston

Bu cihaz USB 3.0 ve Micro USB üzerinden bağlanabilen, aynı zamanda adından da anlaşılacağı gibi görevini wireless olarak ta yapabilen bir kart okuyucu. Kullanıcılar depolama birimleri üzerine film, müzik, doküman ve fotoğraflarını yüklemesi sonucunda, artık bu dosyaları MobileLite Wireless cihazı üzerinden kablosuz ortamda paylaşma imkanı sağlıyor. Aynı anda 3 kullanıcı tarafından kablosuz olarak cihaza erişim sağlama imkanı da sunmakta. Cihazı beraberinde gelen USB kablosu kullanılarak şarj edebiliyorsunuz. Cihazı ister şarj esnasında veya isterseniz de şarj tamamlandığında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihaz iOS veya Android tabanlı işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Cihazı kullanabilmek için yapılması gereken akıllı telefon veya tablet üzerinden MobileLite Wireless uygulamasının AppStore veya Google Play Store üzerinden indirilmesi gerekmektedir. Cihazın kablosuz özelliğini aktif hale getirebilmek için ise yaklaşık 3 sn kadar güç tuşuna basılı tutulması gerekir. Cihazın kablosuz özelliğinin aktif olmasıyla beraber, akıllı cihazlarınız üzerinden MobileLite Wireless uygulamasını çalıştırarak depolama birimindeki verilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

MobileLite Wireless cihazı üzerinde kendinden bataryası mevut ve bu batarya yaklaşık olarak 5 saat kadar cihazı kullanılabilme imkanı sunuyor. Tabi en önemli özelliklerden biri de üzerinde bulunan batarya ile akıllı cihazlarınızın şarjı bitmesi durumunda takviye görevini üstlenerek şarj edebilme imkanı da sunuyor.

Cihazın Teknik Özellikleri

  • USB 3.0, Micro USB, SD, SDHC, SDXC bağlantı imkanı sunmakta
  • Wi-Fi 802.11 g/n kablosuz ağ arayüzüne sahip
  • iPhone, iPad, iPod Touch, Android, Kindle cihazlarıyla uyumlu
  • Yaklaşık olarak 5 saat kadar pil ömrü
  • 98 gr ağırlığında
  • 124.8 x 59.9 x 17.3 mm boyutlarına sahip

Kingston’ ın MobileLite Wireless cihazı 150 TL gibi bir fiyatla satışa sunulmakta. Cihazın sunduğu imkanlar bakımından bütün olarak düşünüldüğünde aslında bu ürün için bu fiyat makul olarak görülmekte.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.