Kullanıcı Hesabı Denetimi UAC Nasıl Kapatılır?

Kullanıcı Hesabı Denetimi UAC Nasıl Kapatılır?

Windows işletim sistemi üzerine herhangi bir dosya indirirken ya da uygulamaları yüklerken bilgisayarınıza yönetici düzeyinde izin gerektiren değişikliklerin yapılacağı zaman Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) yetkinize başvurur. Yapılan her işlemde Windows’ un izninize başvurmasından dolayı rahatsızlık duyuyor, herhangi bir izin gerektirmeden direkt olarak işlemin yapılmasını istiyorsanız. Yapılması gereken işlemin detayını yazının devamında bulabilirsiniz.

kullanici-hesap-denetimi-uac

Windows 10′ da Kullanıcı Hesabı Denetimi UAC Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikli olarak Denetim Masası‘ na giriş yapın
  • Karşınıza gelen ekranda Kullanıcı Hesapları‘ na giriş yapın

bilisimbilgi.com

    • Daha sonra Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Burada Kullanıcı Hesabı Denetimi başlığı altında yer alan kutucuğu aşağıya doğru “Hiçbir zaman uyarma” ya getirin ve Tamam‘ a tıklayın

bilisimbilgi.com

Yapılan bu işlemlerden sonra artık Windows “Kullanıcı Hesabı Denetimi” izni isteyen durumlarda size herhangi bir soru yöneltmeyerek direkt olarak Evet seçimini algılayacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.