Mac’ de Caps Lock Tuşu Neden Geç Tepki Veriyor!

Mac
A+
A-
Mac’ de Caps Lock Tuşu Neden Geç Tepki Veriyor!

Mac cihazlardan birisine yeni sahip olan arkadaşım; “Daha alalı yaklaşık olarak 1 hafta olacak. İlk aldığımda fark ettiğim, klavyede bir tuş ile alakalı kafamı kurcalayan beni rahatsız eden bir sorun ile karşılaştım. Seri ya da sert basmadığım zaman Caps Lock tuşu çalışmıyor. Bunun üzerine ürünü aldığım yere götürdüğümde bana bunun herhangi bir problem olmadığını tabi isterseniz garantiye gönderebiliriz yönünde açıklamada bulunuldu. Ve canım sıkıldı, cihaz daha yeni göndermek istemedim. Ne yapabilirim?” sorusunu yöneltti. Mac kullanmaya yeni başlayanlar için karşılaşılan bu durum can sıkıcı olabilmektedir. Bu konuya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Mac’ e geçildikten sonra klavye üzerinde bulunan ve gizemli tuşlardan biri diyebileceğim Caps Lock tuşunu sık kullananların aklına takılan sorulardan bir tanesi de; “Caps Lock tuşu neden geç tepki veriyor, acaba bozuk olabilir mi?” bu soru kafanızı meşgul etmesin. Apple, Caps Lock tuşunu özellikle bu şekilde tasarlamış.

Caps Lock, klavye üzerindeki harfleri büyük ya da küçük olarak yazmaya yarayan çok faydalı ve kullanışlı bir tuştur. Tabi bu tuş Mac’ de, diğer tuşlara bastığımız kadar kısa süre basılarak aktif hale hale gelmiyor. Caps Lock tuşunu aktif hale getirmek istiyorsak, biraz daha uzun süre basılması gerekiyor. Apple, aslında bu sayede hızlı yazı yazarken yanlışlıkla bu tuşa basılıp yazının berbat edilmesinin önüne geçmiş oluyor.

Ekranı Hızlıca Kilitleyin (Mac & Windows)

macOS için Önemli Klavye Kısayolları

macOS’ de Ses Düğmelerinin Sesini Devre Dışı Bırakma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.