Mac’ de Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

Mac
A+
A-
Mac’ de Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

Bilgisayarın karşısında bulunduğumuz sürece onlarca hatta yüzlerce arama yapıyor ve buna bağlı olarak ta web site ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Tarayıcıda yapılan bu gezinmelerin başkaları tarafından görüntülenmesini istemeyebilir ve buna bağlı olarak ta bu geçmişi kaldırmak isteyebilirsiniz. Chrome’ da göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir?

Yapılan site gezintileri sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilen bilgiler uzun zaman biriktiğinde tarayıcıyı yavaşlatabilir ve bir takım hatalara da neden olabilmektedir. Her ne kadar tarayıcı geçmişinin temizlenmesi gizliliğin güvence altına alınması bakımından faydalı olsa da, çerezlerin temizlenmesi tarayıcı ve işletim sisteminin de rahatlamasını sağlayacaktır.

Chrome’ da Göz Atma Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

  • Tarayıcı penceresi açık durumdayken, aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanarak Chrome‘ da Ayarlar menüsüne ulaşın
  • Karşınıza gelen Tarama verilerini temizle penceresinde hangi zaman dilimi için işlem yapmak istediğinizi ”Temel” sekmesi üzerinden ve mevcut kayıtlı şifrelerin silinip silinmeyeceğini de ”Gelişmiş” sekmesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz
  • Burada istenilen zaman aralığı seçimini gerçekleştirdikten sonra Verileri temizle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac’ de Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

MacBook’ da Ses Düğmelerine Bastığımda Ses Çıkarmasın” haberini okumak için buraya tıklayın

MacBook’ da Aynı Anda Birden Fazla Dosya Seçimi” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.