Mac’ de Home ve End Tuşları Nerede?

Mac
A+
A-
Mac’ de Home ve End Tuşları Nerede?

Windows işletim sistemi kullanıcılarının Mac kullanmaya başladıklarında dikkat çeken önemli farklılıklardan biri de Home ve End tuşlarının klavye üzerinde yer almamasıdır. Peki, bu tuşların görevlerini hangi tuşlar üstlenmektedir? sorusunun çözümüne BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Aslında çok basit ve kolay tuş kombinasyonu ile Home ve End tuşlarının işlevlerini yerine getirebilmek mümkündür. Birçok farklı komutu kısayoldan gerçekleştirmeye yardımcı olan Command tuşu ile birlikte sağ ve sol ok tuşları kullanıldığında End ve Home tuşlarının fonksiyonları elde edilmektedir.

  • Home tuşu işlevi için; Command + Sol Ok

  • End tuşu işlevi için; Command + Sağ Ok

iPucu : Herhangi bir metin üzerinde çalışırken, Option tuşu ile birlikte sağ ve sol ok (yön) tuşlarının birlikte kullanımı ile de kelime kelime hareket ettirebilmeniz mümkündür.

Mac hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Mac’ de Home ve End Tuşları Nerede?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Backspace – Delete Tuşu Nerede?

Mac’ de Kes Yapıştır İşlemi

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.