Mac’ de Izgara Görünümünde Dosyaya Ulaşma

Mac
A+
A-
Mac’ de Izgara Görünümünde Dosyaya Ulaşma

Finder, Mac’ de hemen hemen her şeyi görüntülememizi, düzenlememizi ve her şeye erişmemizi sağlamakta. Finder ile tüm dosyalara, klasörlere, uygulamalara ve SD kartlara aynı zamanda ağ üzerinde paylaşılmış tüm cihaz ve dosyalara da erişilebilmekte. Peki, Finder’ da ızgara görünümündeki bir klasöre ulaşmak istenildiğinde otomatik olarak klasör içeriğinin görüntülenmesi değilde, sadece bulunduğu dizindeki durumuna nasıl bakılır? sorusunun çözümüne BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Izgara görünümündeki bir klasöre ulaşmak istendiğinde, otomatik olarak size klasörün içeriği gösterilmekte. Ancak klasörü açmak değilde, onun sadece bulunduğu dizindeki durumuna bakmak istiyorum. Peki bunun için ne yapacağız?

Yapılması gereken tek şey Finder penceresi içerisinde görmek istediğiniz dosyaya tıklarken Command tuşuna basılması. Hepsi bu kadar!

Mac’ de Sürükle Bırak Özelliği (Sürükleme Kilidi / Drag Lock)

Macbook’ un Trackpad Hareketleri ile Yapılabilecekler

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.