Mac’ de Rahatsız Etme Özelliğini Aktif Etme

Mac
A+
A-
Mac’ de Rahatsız Etme Özelliğini Aktif Etme

Gelen bildirimlerden rahatsızlık duyuyor ve bilgisayarınızda dikkat dağıtıcı olmayan bir ortam mı yaratmak istiyorsunuz? Mac‘ inizde çalışırken size gelen bildirimleri engelleyebileceğiniz tıpkı iPhone’ daki gibi bir Rahatsız Etme özelliği bulunmakta.

Rahatsız Etme özelliği; iPhone, iPad ya da Mac cihazlarında rahat bir ortam oluşturmanın en kolay yoludur. Bu özellik sayesinde konuya odaklanır, rahatsız edici içerik ve bildirimleri görmezden gelmiş olursunuz. İstenilen zamanda aktif edilmesi ve her gün belirli bir zamana ayarlayarak otomatik olarak devreye girmesini sağlamanın yoluna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Mac’ de Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Mac’ de Rahatsız Etme özelliğini aktif edebilmek için ana sayfa üzerinde üst tarafta yer alan tuşa dokunarak, Bildirim Merkezi içerisine girin. Ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda, gizlenmiş olan Rahatsız Etme özelliğine erişebilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirdiğimizde de bildirimleri geçici olarak durdurabilmemiz mümkün.

Mac’ de Rahatsız Etme Zamanlayıcısı Nasıl Ayarlanır?

  • Dock’ da yer alan Sistem Tercihleri‘ ne ve ardından Bildirimler seçimine tıklayın
  • Sol tarafta menü içerisinde yer alan Rahatsız Etme seçimine tıklayarak, istenilen saati ayarlayabilirsiniz

Yapılacak işlem bu kadar! Artık rahatsız etme özelliğini açıp, kapatabilir ya da zamanlayabilirsiniz.

Mac’ de Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturma

Mac’ te Hassas Ses ve Ekran Parlaklığı Ayarı

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.