Mac’ de Wi-Fi Ağlarına Öncelik Verme İşlemi

Mac
A+
A-
Mac’ de Wi-Fi Ağlarına Öncelik Verme İşlemi

İnternet’ e erişimde hayatımızı kolaylaştıran evlerin yanı sıra iş yerleri, havaalanı, otel ya da kafeler gibi yani kısacası her noktada kablosuz ağ ( Wi-Fi ) bulunmaktadır. Tabi bu bağlantı noktalarından telefonunuz ya da dizüstü bilgisayarlarınız, otomatik olarak en iyi olduğunu düşündüğü bir ağa bağlanmaya çalışacaktır. Mac’ inizin bir Wi-Fi bağlantısı gerektiğinde, belirli bir ağı takip etmesi için gerekli talimatları verebilirsiniz. Aşağıdaki sunulan adımları izleyerek, en yüksek önceliğe sahip olan ağları önceden belirleyip Mac’ inizin buna göre hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Her bağlantının önceliğini değiştirebilir ve Mac’ in tercih ettiğiniz ağlara otomatik olarak bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Peki, “Wi-Fi Önceliği Mac’ de Nasıl Ayarlanır?” konusuna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Mac’ de Wi-Fi Önceliği Nasıl Ayarlanır?

  • Öncelikli olarak ekranın üst kısımında yer alan Mac’ inizin menü çubuğundaki Wi-Fi ağı simgesine tıklayın ve buradan Ağ Tercihlerini Aç… seçimine dokunun

Not: Ayrıca, Ayarlar uygulamasını başlatabilir ve buradan seçimine tıklayabilirsiniz.

  • Sol sütunda bulunan Wi-Fi girişine dokunun. Ardından Wi-Fi seçili durumdayken İleri Düzey… butonuna tıklayın
  • Artık Yeğlenen Ağlar başlığı altındaki bir ağlar sütununu görebilirsiniz. (Sütunun alt tarafında bulunan artı ve eksi düğmeleri ile herhangi bir ağı yukarıya veya aşağıya taşımak için kullanabilirsiniz)

Not: Yeğlenen Ağlar listesinin en üstündeki ağ en yüksek önceliğe, en altındaki ise en düşük önceliğe sahip olmaktadır. Bu bilgiler ışığında, ağlarınızı tercih ettiğiniz sıraya göre sıralayabilirsiniz. Bir ağın öncelik düzeyini yükseltmek için öncelikli olarak o ağı seçerek, üste taşıyana kadar artı işaretine dokunun. Bir ağın öncelik düzeyini düşürmek içinse eksi işaretine dokunmanız yeterli olacaktır.

  • İşiniz bittiğinde ise ayarların kaydedilmesi için Tamam tuşuna basın

Mac’ de Wi-Fi ağlarına öncelik verme işlemi ile alakalı paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Wi-Fi Parolasını Öğrenme

Mac’ de Rahatsız Etme Özelliğini Aktif Etme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.