Mac’ de Wi-Fi Parolasını Öğrenme

Mac
A+
A-
Mac’ de Wi-Fi Parolasını Öğrenme

Mail ortamı, interaktif banka işlemleri veya sosyal medya platformu derken nerdeyse tüm iletişim araçlarında şifre kullanmaktayız. Güvenlik düşünüldüğünde farklı noktalar için oluşturulacak ayrı şifreler fayda sağladığı gibi bazen de sıkıntılı durum oluşturabilmektedir. Nasıl mı? “Şifreyi unutmak gibi“.

Günlük hayatta kullanılan şifrelerin zihnimizi meşgul ettiği bir gerçek. Daha önceleri kullandığınız Wi-Fi şifresi ile akıllı telefon ya da başka bilgisayardan bağlantı kurulmaya çalışıldığında, şifre unutulduğundan kitlenip kalmaktasınız. Bilgisayar üzerinden Wi-Fi ağını kullanıyorsanız, işletim sistemi genellikle bağlandığınız ağların parolasını kayıt altına alır. Bu sayede aynı parolayı her defasında girmemiş olursunuz. Peki parolayı unuttuysanız ve kayıtlı parolayı öğrenmek istiyorsanız, bunun bir yolu var mıdır? 

Tabi ki bir yolu bulunmaktadır. Daha önceleri oturum açılan Wi-Fi ağının şifresini Mac ’ de öğrenebilmek için;

Mac’ de Wi-Fi Parolası Nasıl Öğrenilir?

Mac kullanıyorsanız Wi-Fi parolasını bulmak pek de zor değil.

  1. Öncelikli olarak Spotlight’ açın. Bunun için menü çubuğunun sağ üst köşesinden Spotlight aramayı açın veya Command + Space tuşuna basın
  2. Ardından, arama alanına Anahtar Zinciri Erişimi yazın
  3. Kenar çubuğunda, Sistem‘ e tıklayın ve Parolalar‘ ı seçin
  4. Bir sonraki adımda, söz konusu Wi-Fi ağına çift tıklamanız gerekiyor
  5. Evet şimdi, Şifreyi Göster kutusunu işaretleyin
  6. Daha sonra yönetici şifrenizi girmeniz gerekiyor
  7. İstenirse Yönetici adınızı ve şifrenizi tekrar girin
  8. Yapılan bu işlemlerin ardından, Şifreyi Göster’ in hemen yanındaki metin kutusunda Wi-Fi şifresi görünecektir. Eğer isterseniz, herhangi bir değişiklik yapabilir ve onaylamak içinse Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz

Uygulamalar ve web siteleri için tüm şifrelerinizi depolar. Ayrıca, banka hesapları için kredi kartı numaranızı veya kişisel kimlik bilgilerinizi de saklayabilirsiniz. Bu nedenle, şifre veya önemli bilgileri unuttuysanız, bu kullanışlı şifre yöneticisini ayarlayarak karmaşıklığın önüne geçebilirsiniz.

Mac’ de Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturma

Mac’ te Hassas Ses ve Ekran Parlaklığı Ayarı

Macbook’ ta Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilebilir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.