Mac OS X 10.10 Yosemite Yayınlandı !

Mac OS X 10.10 Yosemite Yayınlandı !

Apple’ ın Mac bilgisayarlar için görsel anlamda en belirgin değişimleri içerisinde barındıran OS X 10.10 Yosemite işletim sistemini Mac App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu yeni sürüm, birçok önemli özelliği içerinde barındırıyor.

os-x-yosemite

Apple’ ın herkes tarafından merakla beklenen masaüstü işletim sistemi OS X 10.10 Yosemite’ i Mac App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirsiniz. İlk olarak Haziran ayında tanıtımı yapılan Yosemite’ nin her ne kadar dikkat çeken farklılık içermese de final sürümünde ortaya çıkan yazı tipinden ikonlara kadar adeta her detayın yeniden şekillendirilmiş olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Mac bilgisayarlara gelen yeni nesil işletim sistemi Yosemite ile tek değişim yalnız görsellik değil, çok sayıda önemli yeniliği beraberinde getirdiği söylenilebilir.

iOS 8 ile tanıdığımız “Devamlılık” diğer bir deyişle “bıraktığın yerden devam et” özelliği ile iOS 8′ e sahip cihazınızda Safari’ de incelediğiniz bir sayfayı kaldığınız yerden Yosemite’ nin Safari’ sinde devam edebiliyorsunuz. Handoff özelliği ile de iPhone cihazınız üzerinden yazmaya başlamış olduğunuz bir e-postanızı Mac üzerindeki Mail uygulamasından devam edebiliyorsunuz. Ayrıca iOS 8 ve OS X Yosemite entegrasyonu ile Mac bilgisayarlardan veya iPad’ ler üzerinden iPhone cihazına gelen çağrıları yanıtlayabilecek veya SMS gönderebileceksiniz. Bunların yanı sıra yeni tasarım ile “yeni Spotlight, iCould Drive, Instant Hotspot” diğer yeni özellikler arasında yerini alıyor.

Apple’ ın Mac bilgisayarlar için geliştirdiği OS X Yosemite işletim sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.