MAC Safari’ de Durum Çubuğunun Gösterimi

Mac
A+
A-
MAC Safari’ de Durum Çubuğunun Gösterimi

Apple’ ın MAC ürünlerini kullananlar için işlerine yarayacak, muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen bir ipucuna değinmek istedim. İçeriklerimizin bugünkü konusu “Safari’ de durum çubuğunun gösterimi” MAC cihazlarında ön yüklü olarak bulunan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile de üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını ortadan kaldıran Safari‘ de, bağlatılara tıklama anında sol alt tarafta çıkan durum çubuğu varsayılan olarak kapalı konumda bulunmaktadır. Eğer siz de tıklayacağınız bağlantının tam olarak URL’ sini görmek istiyorsanız, ilgili olan işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak Safari tarayıcısını açın
  • Daha sonra üstte menü çubuğunda Görüntü ve ardından Durum Çubuğunu Göster sekmesine tıklayın

Yapılan bu işlemin ardından sol alttaki durum çubuğu özelliği etkin olacaktır. Safari’ de durum çubuğunu göstermek işte bu kadar kolay bir işlemdir. Eğer siz de güvenlik için bağlantıların üzerine gelindiğinde tam olarak URL’ sini görüntülemek istiyorsanız, durum çubuğunu etkin hale getirmeyi düşünebilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “MAC Safari’ de Durum Çubuğunun Gösterimi” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Safari’ yi Pratik ve Daha Verimli Kullanabilmenin İpuçları” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac Safari’ de Kapatılan Sekmeleri Görebilir ve Tekrardan Açabilirsiniz” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac’ teki Safari Geçmişini Temizleme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Özge dedi ki:

    Bende MacBook kullanmaya yeni başladım. Hep bu özelliği merak ediyordum. Paylaşımlarınızı merakla takip ediyorum. Emeğinize sağlık?

    1. KILIC dedi ki:

      teşekkür ederim Özge hanım, paylaşımların faydalı olmasına sevindim