MAC’ te Mikrofonu Kapatma

Mac
A+
A-
MAC’ te Mikrofonu Kapatma

Apple ‘ ın macOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda varsayılan olarak mikrofon sesi açık konumdadır. Tabi gerek güvenlik düşünüldüğünde, gerek kullanmıyor iseniz mikrofonu kapatma imkanı sunulmuştur. Bunun için mikrofon ses düzeyini sıfır durumuna indirmeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak, hem kulaklıktaki hem de bilgisayardaki mikrofon çıkış sesini devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Sistem Tercihleri iPhone-Ayarlar bölümüne girişi sağlayın
  • Ardından Ses macOS-Ses-Simge bölümüne giriş yapın
  • Giriş ses yüksekliği skalasını sıfır durumuna çekmeniz yeterli olacaktır

Sonuç olarak bu yazımızda, Apple bilgisayarlarda mikrofon kapatma konusunda bilgiler aktarmaya çalıştım. Mikrofonun kullanılmaması durumunda ya da güvenlik içinde kapalı tutulması tavsiye edilmektedir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “MAC’ te Mikrofonu Kapatma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

MAC’ te Caps Lock Tuşu Geç Tepki Veriyor Sorunu ve Çözümü” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?” haberini okumak için buraya tıklayın

Siri’ nin Ses Seviyesini Değiştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.