Mac’ te Siri Klavye Kısayolunu Değiştirme

Mac
A+
A-
Mac’ te Siri Klavye Kısayolunu Değiştirme

Sorulan sorulara cevap vermesinin yanında tavsiyede bulunması, web hizmetlerindeki eylemleri gerçekleştirmesi ve daha da fazlası için kişisel asistan Siri ile yapılabileceklerin adeta sınırı yok. Bilindiği gibi Siri’ yi macOS‘ ta aktif etmenin birden çok yolu bulunmaktadır. Klavye kısayolu ile açabilmenin yanı sıra menü çubuğu üzerinden ve Dock simgesi üzerinden Siri’ ye erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda atayacağınız özel bir tuş yardımıyla Siri’ ye erişimi sağlayabilirsiniz.

macOS’ de Siri Klavye Kısayolu Nasıl Özelleştirilebilir?

  • Öncelikli olarak menü çubuğu üzerinde yer alan  simgesine tıklayın
  • Açılan menüden Sistem Tercihleri seçimine tıklayın
  • Siri seçimine tıklayın
  • Klavye Kestirmesi’ nin yanındaki açılır menüye tıklayın ve ardından önceden ayarlanmış Siri tuş vuruşlarından birini seçebilir ya da özel klavye kısayolunu belirleyebilirsiniz

Varsayılan olarak gelen Command + Space’ i kullanmak yerine, Siri’ yi Mac’ den çağırmak için Option + Space’ i kullanıyorum. Siz de Command + Space, Option + Space, Fn + Space klavye kestirmelerinden herhangi birini kullanabilir ya da Özelleştir tuşuna tıklayarak, yeni bir kısayol atayabilirsiniz.

Mac’ te Siri klavye kısayolunu değiştirme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

macOS’ de Ses Düğmelerinin Sesini Devre Dışı Bırakma

Mac’ te Menü Çubuğunu Gizleme

Mac’ te Hangi macOS Sürümünü Kullandığımı Nasıl Öğrenebilirim?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.