MAC’ te Sistem Tercihlerine Ulaşmanın Hızlı Yolu

Mac
A+
A-
MAC’ te Sistem Tercihlerine Ulaşmanın Hızlı Yolu

macOS işletim sistemine sahip Apple‘ ın MAC ürünleri için tüm ayarları tek bir noktadan kontrol edebileceğimiz muadili Windows’un Denetim Masası’ na göre “çok daha derli toplu, çok daha yardımcı ve çok daha işlevsel” olan Sistem Tercihleri‘ ne ulaşmanın hızlı bir yolundan bahsetmek istiyorum.

Windows işletim sistemlerinde yapılandırma işlemine “Ayarlar” adı verilirken, macOS işletim sisteminde “Tercihler” olarak adlandırılmaktadır. MAC’ te herhangi bir ayar için Sistem Tercihleri menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Bu menüde sistem yazılımından donanım ile alakalı tüm detaylara ulaşabilir, sistem değişikliklerini yine bu kısımdan yapabilirsiniz. İlgili olan işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak Dock‘ ta yer alan Sistem Tercihleri iPhone-Ayarlar (System Preferences) simgesine basılı tutun
  • Yaklaşık bir saniye bekleyin
  • Tüm tercihlerin listelendiği bağlamsal bir menü karşınıza gelecektir, erişmek istenilen seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “MAC’ te Sistem Tercihlerine Ulaşmanın Hızlı Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

MAC’ te Caps Lock Tuşu Geç Tepki Veriyor Sorunu ve Çözümü” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac Finder’ da Eksik Olan Kenar Çubuğu Menüsü Nasıl Geri Getirilir?” haberini okumak için buraya tıklayın

Mac’ te Dosya veya Klasörü Yeniden Adlandır” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.