Mac’ teki Safari Geçmişini Temizleme

A+
A-
Mac’ teki Safari Geçmişini Temizleme

Gün içerisinde bilgisayarın karşısında bulunduğumuz sürece neredeyse onlarca hatta yüzlerce internet araması yapıyor ve buna bağlı olarakta web sitelerinin ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Web tarayıcılarında yapılan gezinmelerin kimi zaman başkaları tarafından görüntülenmesini istemeyebilir ve buna bağlı olarakta bu geçmişi kaldırmak isteyebilirsiniz. Peki, göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir? bu konuya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

HTML kodlarının yorumlanarak ve aynı zamanda web üzerinde yer alan bilgilerin transfer edilerek, ekranda görüntülenmesini sağlayan yazılımlara Tarayıcı (Browser) denilmektedir. Yapılan site gezintileri sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilen bilgiler uzun zaman biriktiğinde tarayıcıyı yavaşlatabilir ve bir takım hatalara da neden olabilmektedir. Elbette tarayıcı geçmişinin temizlenmesi sadece gizliliğimizi güvence altına almayı değil aynı zamanda çerezlerin temizlenmesine bağlı olarakta tarayıcı ve işletim sisteminin de rahatlamasını sağlayacaktır. Mac’ teki Safari geçmişinin temizlenmesi oldukça kolaydır.

Mac’ de Safari Geçmişi Nasıl Temizlenir?

  • Öncelikli olarak Mac’ de Safari tarayıcısına giriş yapın
  • Hali hazırda açık olan Safari tarayıcısında, hemen üst taraftaki menüde yer alan Safari‘ ye ve ardından Tarihçeyi Sil… seçimine tıklayın
  • Gelen pencerede Sil başlığının hemen yan tarafında açılır menüden “son saat, bugün, bugün ve dün, tüm tarihçe” seçimlerinden hangisini seçmek istiyorsanız belirleyip, Tarihçeyi Sil butonuna tıklayın
  • Yapılan bu işlemlerin ardından geçmiş silinmiş olacaktır

Mac’ teki Safari geçmişini temizleme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Safari’ de Arama Motorunu Değiştirme

Mac’ teki Safari’ de Yer İşareti Oluşturma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.