Mercedes Benz’ in Akıllı Kamyonu Yollarla Buluştu

Mercedes Benz’ in Akıllı Kamyonu Yollarla Buluştu

Direksiyon başında uykunuz geldiğinde durmanıza gerek kalmayacak. Gelişen akıllı teknoloji sayesinde kamyon hareket halindeyken siz rahat bir şekilde uyuyabileceksiniz…

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Yakın geleceğin moda akımları arasında ön görülen teknolojilerden bir tanesi de kendi kendine yol alabilen araçlar olacak. Gelişen teknolojilerle beraber akıllı araçlar her geçen zaman dilimi içerisinde gerçek hayata biraz daha yaklaşmakta. Mercedes Benz tarafından geliştirilen ve testleri ile geliştirmeye devam edilen ilk akıllı kamyonu Future Truck 2025 adındaki prototipinin tanıtımı hafta sonu Almanya’ da gerçekleşti.

Highway Pilot adındaki akıllı sürüş deneyimi ile şoförler tarafından devreye alınacak sitem sayesinde artık kamyonlar otoban yollarında kendi kendine hareket edebilecek ve bu sayede şoförler kamyon içerisinde rahatlığın tadını çıkarabilecek. Akıllı telefon ve tabletler ile bağlantılı olarak çalışacak akıllı kamyon, birçok güvenlik önlemiyle beraber kamyon üzerinde ön rüzgarlığın altında stereo kamera sistemini de üzerinde barındırıyor.

Geleceğin akıllı kamyonu olarak öngörülen Mercedes Benz’ in Future Truck’ ı testler sonucunda daha da geliştirilerek 2025 yılında yollara hazır şekilde çıkması planlanıyor. Tabi şunu da belirtelim, akıllı araç teknolojisinin geliştirilmesinin yanı sıra, bu teknolojinin trafikte kullanılması içinde izin verilmesi gerekmekte.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.