Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Microsoft’ un son yıllarda vermiş olduğu en radikal kararlardan bir tanesi şüphesiz ki, Internet Explorer yerine getirilen internette gezinti keyfini adeta farklı bir boyuta taşıyacak olan Microsoft Edge. Peki yepyeni bir arayüzle gelişmiş özelliklere sahip olan Microsoft Edge’ de tarayıcı geçmişinin nasıl temizlendiğini merak ediyorsanız. İşte cevabı..

microsoft-edge

Google Chrome ve Mozilla Firefox‘ un sürdürdüğü yarış içerisinde sürekli geri planda kalan Internet Explorer‘ ın yerine getirilen Microsoft Edge’ in, kullanıcı tarafından gelen iyi yönde geri bildirimlere bakıldığında ilerleyen zamanlarda kullanım oranının artacağı söylenilebilir.

Sözü fazla uzatmadan tarayıcı geçmişinin nasıl temizleneceğini anlatmaya başlayalım.

Edge Tarayıcı Geçmişi nasıl temizlenir?

Girdiğiniz siteleri başkasının görmesini istemiyorsanız tarayıcı geçmişini temizleyebilirsiniz. Tarayıcı üzerinde tüm geçmişi temizleyebildiğiniz gibi belirli siteleri de silebilirsiniz. Bu işlemi diğer tarayıcılarda olduğu gibi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak tarayıcı üzerinde sağ üst tarafta yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayın. Daha sonra “Geçmiş (Saat)” simgesine tıkladıktan sonra geçmişin bulunduğu liste karşınıza gelecektir.

edge-tarayici-gecmisi-1

Burada siteler üzerinde sağ tıklayıp ya da yan tarafında beliren “X” simgesine tıklayarak geçmişi tek tek silebileceğiniz gibi “Tüm geçmişi temizle” seçeneğine tıklayarak ta tüm geçmişi temizleyebilirsiniz.

edge-tarayici-gecmisi-2

CTRL + SHIFT + DELETE kısayolu kullanılarak ziyaret ettiğiniz sitelerin “Gözatma geçmişi“, “Tanımlama bilgileri ve kaydedilen web sitesi verileri“, “Önbelleğe alınan veriler ve dosyalar“, “İndirme geçmişi” ve “Parolalar” gibi web ortamında gezindikçe bilgisayar ortamında saklı kalan verilerin bulunduğu yeri “Temizle” seçeneğine tıklayarak girmiş olduğunuz siteleri temizleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aslı dedi ki:

    detaylı açıklama için teşekkürler