Microsoft Office Outlook 2007 için Şifre Koruması

Microsoft Office Outlook 2007 için Şifre Koruması

Günümüzde bir e-posta hesabı olmayan ve bir takım günlük işlerini e-posta üzerinden yapmayan kişi yoktur. E-Posta işlemleri için en yaygın kullanılan uygulama Microsoft Outlook’dur.

outllok2007Eğer, Microsoft Outlook kullanıyorsanız ve e-posta’ların-ız sizin için önemli bilgiler içeriyorsa başkaları tarafından görülmesini istemeyebilirsiniz.

Bu durumda Outlook Kişisel Klasörüne bir Şifre/Parola koyabilir ve başkalarının bu Klasör içerisindeki bilgilere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.
Ayrıca ek önlem olarak; bilgisayarın başından kalkmadan oturumu kitlemeniz.

–  Öncelikle Microsoft Office Outlook 2007 uygulamasını çalıştırıp Kişisel Klasörler (Page Folders) üzerinde sağ klikleyip Özellikleri (Properties) seçiyoruz.

– Sonrasında gelen ekranda Gelişmiş (General) tıklıyoruz.

– Son olarak gelen pencerede Parolayı Değiştir (Change Password) tıklıyoruz. Açılan ekranda varsa Eski parolamızı, Yeni Parolamızı yazıp ve Parolamızı doğruladıktan sonra Tamam ı tıklıyoruz.

Yapılan tüm bu adımlardan sonra Microsoft Outlook u kapatıp, tekrar açıyoruz. İşlem tamam.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.