Microsoft Word’ de Varsayılan Yazı Tipini Değiştirme

Microsoft Word’ de Varsayılan Yazı Tipini Değiştirme

Yazı yazma ve metinlerin düzenlenmesinde sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılarda çok önemli bir yere sahip olan Microsoft Word’ de varsayılan yazı tipini başlattığınız her yeni çalışmada değiştiriyor ve bu durumdan dolayı rahatsızlık duyuyorsunuz. Kullanmaktan keyif aldığınız yazı tipinin tüm çalışmalarınızda otomatik olarak tanımlı olmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Sürekli kullandığınız yazı tipini varsayılan olarak neden ayarlamıyorsunuz? Hadi gelin bu yazı tipi değiştirelim.

Word’ de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

  • Word’ de yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, öncelikli olarak yeni bir belge açın ve boş bir alanda mouse sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden Yazı Tipi ne tıklayın
  • Ardından açılan Yazı Tipi penceresinden favori yazı tipini seçebilir aynı zamanda yazı tipi stili ve boyutunu düzenleyerek hemen alt tarafta yer alan Varsayılan Olarak Ayarla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır

Word-Varsayilan-Yazi-Tipini-Degistirme-1

Yapılan bu işlemlerin ardından ayarlarınızı kaydetmenizi içeren bir uyarı penceresi ile karşılaşacaksınız. Eğer tüm belgelerinizde tanımlamış olduğunuz bu yazı tipini kullanacaksanız “Normal.dotm şablonunu kullanan tüm belgeler” seçeneğini işaretledikten sonra Tamam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Microsoft Word’ de varsayılan yazı tipini değiştirme konusunda paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ESMA dedi ki:

    HARİKA