Mobil Uygulama Mağazalarında, Sahte Kaspersky Ürünlerine Dikkat !

Mobil Uygulama Mağazalarında, Sahte Kaspersky Ürünlerine Dikkat !

Mobil uygulama mağazalarında sahte antivirüs yazılımları görülmeye devam ediyor.

Kaspersky-Laab

Dünya tarafından bilinen ve önde gelen Online Güvenlik Firması “Kaspersky Lab“, mobil uygulama mağazalarından Google Play ve Windows Phone’ ta karşılaşılan sahte Kaspersky antivirüs ürünlerini tespit ettikleri bilgisini paylaştı.

Mobil cihazları tehlikelere karşı koruduğu belirtilen sahte uygulamalar; Google Play üzerinden mobil cihazları tehdit eden uygulama Kaspersky Anti-Virus 2014, diğeri olan Windows Phone da ise Kaspersky Mobile uygulaması.

Kaspersky Lab serisi içerisinde mobil cihaz uygulamaları koruyan bu isimlerde böyle bir program bulunmuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kaspersky Lab Kıdemli Zararlı Yazılım Analisti Roman Unuchek şunları söyledi: ”Ücretli sahte mobil AV hikayesi Google Play mağazasında Virus Shield’ ın görülmesiyle başladı. Şimdi gördüğümüz ise başarılı bir sahtekarlığın nasıl çok sayıda klon yumurtlayabildiğidir. Dikkatsiz kullanıcıların paralarını hızlı bir şekilde çalmak isteyen dolandırıcılar düzinelerce sahte uygulama satıyor, tasarımları kopyalıyor, ancak orijinalinin işlevlerini sağlayamıyor. Bu tür sahte uygulamalar giderek daha sık karşımıza çıkacağa benziyor. Emin olduğumuz bir şey varsa o da resmi mağazalarda kullanılan güvenlik mekanizmalarının bu tür dolandırıcılıklarla baş etmekte yetersiz kaldığıdır.”

Sahte mobil antivirüs uygulamaları hakkında daha detaylı bilgiye Kaspersky Lab’ ın Resmi Analitik web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.