NASA’ dan Gelen Şok Açıklama !

NASA’ dan Gelen Şok Açıklama !

NASA’ ya Göre İnsanlar Daha Fazla Tüketmeye Devam Ederse Sonumuz Gelecek

nasa-aciklama

NASA‘ nın araştırmalarına göre 50 yıl içinde medeniyetin sonu gelecek. Bu sona neden olan sebeplerden birinin başında gelir dağılımında ki büyük eşitsizlik yer alıyor. Ardından yenilenemeyen kaynakların hızla tüketilmesi geliyor. Bunun yanı sıra insan oğlunun doğaya verdiği zarar yüzünden doğal felaketler artacak ve gelişmiş teknoloji bunlara bir çare bulamayacak. Üstüne üstlük teknolojik ilerlemeler kaynakların daha hızlı tükenmesine neden oluyor ve elde edilen gelirin çoğu elit kesimde bulunuyor. Sonuç olarak, ‘ zengin daha zengin, fakir daha fakir ‘ hale geliyor.

Uzmanlar, örnek olarak Roma, Hun ve Mezopotamya medeniyetlerini gösteriyor. Tarihte, büyük medeniyetlerin sosyal ve ekonomik krizlerde yıkılma sürecine girdikleri belirtiyorlar. Şimdiyse bu hatalar tekerrür ediliyor. Çözüm odaklı olmayan medeniyet daha fazla sömürmeye ve tüketmeye devam ediyor.

NASA, toplumun bir an önce radikal değişikler yapması gerektiğini belirtiyor. Eğer hayati önem taşıyan bu sorunlar çözülmezse, medeniyetin büyük ve ani bir yıkım yaşaması kaçınılmaz olacak.

Kaynak: uzmanabi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.