Notebook Kapağı Kapalı Konumda iken Telefon Nasıl Şarj Edilir?

Notebook Kapağı Kapalı Konumda iken Telefon Nasıl Şarj Edilir?

Gün içerisinde elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarda karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de malum şarjın çabuk bitmesidir. Tabi ki prizlerin yakınından ayrılamayan kullanıcılar alternatif yöntemlere ihtiyaç duyabilmektedir. Bunun için en çok tercih edilen aygıtlar arasında elbette ki bilgisayarlar gelmektedir. Ancak telefonu şarj edeceğiz diye bilgisayarı sürekli açık konumda bırakamayız. Bunun için birtakım ayarlar yapılması gerekmekte.

Notebook üzerinden akıllı telefonları şarj etmek istediğimizde bilgisayarın açık konumda tutulması herkes tarafından bilinmektedir. Tabi ki bu durum Notebook’ larda şarjında azalmasına sebep olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına yapılması gereken işlem kapağı kapalı yani bekleme modundayken gerekli ayarlarının yapılarak, şarj etmesinin sağlanmasıdır.

Notebook’ un kapağı kapalı konumda iken nasıl telefonu şarj edersiniz?

  • Windows 10 işletim sisteminde ” Bu Bilgisayar ” a mouse sağ tuşuna tıklayın ve ” Özellikler ” deyin

usb-sarj-ayari-1

  • Daha sonra gelen ekranda sol üst tarafta yer alan ” Aygıt Yöneticisi ” seçeneğine giriş yapın
  • Açılan pencerede “Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri” seçeneğine tıklayın
  • Bu kısımdan sonra “USB Kök Hub” aygıtına çift tıklayın
  • Gelen pencerede “Güç Yönetimi” sekmesi altında yer alan “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın” seçeneğinde bulunan tik kaldırın

usb-sarj-ayari-2

  • Bu işlemlerin ardından Notebook’ un kapağı kapalı olsa dahi USB girişine elektrik gideceğinden akıllı telefonu rahatlıkla şarj edebileceksiniz.

Notebook kapağı kapalı konumda iken telefon nasıl şarj edilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.