Numaranızın Artık Hizmetimizi Kullanım İzni Yoktur

Numaranızın Artık Hizmetimizi Kullanım İzni Yoktur

WhatsApp uygulamasına girmeye çalıştığınızda “Numaranızın artık hizmetimizi kullanım izni yoktur” şeklinde bir hata mesajı alıyor ve erişim sağlayamıyorsanız. Hatanın neden kaynaklandığı ve çözüm yöntemini merak ediyorsanız? İşte cevabı…

WhatsApp-erisim-engel

Karşılaşılan bu durumun nedeni olarak, WhatsApp’ ın sizi spam listesine almasından kaynaklı olduğu söylenilebilir. Bu hatayı hangi nedenlerden ötürü almaktasınız. Konuyu aşağıdaki maddelerle ele alalım.

  • Devamlı olarak sitenizin ya da ticari amaçla herhangi bir şeyin reklamını yapma
  • Diğer WhatsApp kullanıcılarını rahatsız etme
  • Sürekli olarak diğer kullanıcıları rahatsız edici spam veya istenmeyen mesajlar gönderme
  • Uygulamanın kullanım şartlarını yerine getirmeme
  • Yasal olmayan, müstehcen, nefret içeren, taciz, tehdit vb. rahatsız edici ve uygun olmayan içerik (resim, video, ses) mesajları gönderilmesi

Yukarıda yer alan tutum ve davranışlardan herhangi birini sergilemeniz halinde WhatsApp sizi engelleyebilir. Sonuç olarak; “WhatsApp Uygulaması Kullanıcı Sözleşmesi ve Hizmet Şartları” nı yerine getirmeyen yani diğer bir değişle ihlal eden kullanıcılarına yönelik uyarı mesajı göndermeden engelleme yetkisi bulunmaktadır. Eğer herhangi bir hata da bulunmadığınızı düşünüyorsanız,  bu hatanın çözümüne ilişkin yapabileceğiniz en mantıklı hareket karşılaştığınız soruna yönelik derdinizi WhatsApp çalışanları ile iletişime geçerek talep formu doldurarak açıklayabilirsiniz.

Bu mail adresine support@whatsapp.com telefon numaranızla beraber sorunla ilgili gerekli açıklama da bulunun. Ufak bir ayrıntı vermek gerekirse göndereceğiniz mailin konu başlığını “Hizmet kullanımı kapatılması ” şeklinde belirtirseniz, daha dikkat çekici olacağından süreci biraz hızlandırmış olursunuz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. bukettuana dedi ki:

    mrb aynı uyarıyı alıyorum suanda hızmet kullanımı yoktur dıyor bır hafta oldu maıl attım ses yokalakasız cvplar gelıyor daha sonra kendılıgınden acıyorlar mı?