OS X Yosemite Beta Sürümü Halka Sunuluyor !

OS X Yosemite Beta Sürümü Halka Sunuluyor !

Apple tarafından WWDC 2014′ te tanıtımı gerçekleştirilen OS X Yosemite’ nin 4. beta sürümü geliştiriciler için bugün Mac kullanıcılarıyla buluşuyor.

osx-yosemite

Öncelikli olarak beta sürümün ne olduğundan bahsedelim. Aslında buradaki amaç yazılım ürünlerini geliştiren yazılımcıların gözünden kaçabilecek veya hataya sebebiyet verebilecek durumlar, kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi sonucu yapılacak geri bildirim üzerine hatasız bir şekilde sistemi son haline getirilmesi firmalar tarafından hedeflenir.

Apple tarafından geliştiriciler için yayınlanan OS X Yosemite’ nin 4. beta sürümü bugünden itibaren Mac kullanıcıları indirip, deneyebilecek. Yalnız öncelikli olarak bete programına kayıt olmanız gerekmekte. Bu adres üzerinden beta programı sayfasına girip, “Apple ID” ve “şifreniz” ile oturum açıp, kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz gerekmekte. Mail adresinize Apple’ dan OS X Yosemite beta ile alakalı indirme bağlantılarını içeren gelen bilgi üzerine kurma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Son olarak OS X Yosemite’ nin 4. beta sürümünü kuracak kullanıcılar, işletim sistemini yüklemeden önce mutlaka verilerinin yedeğini almaları ve hatta yeni bir sabit disk bölümü oluşturup, bu bölüm üzerine kurmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sistem beta geliştirilmeye açık bir sürüm olduğundan birçok hatalar ile geldiği unutulmamalıdır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.