Otomatik Ekran Parlaklığı Şarjı Çabuk Bitiriyor

A+
A-
Otomatik Ekran Parlaklığı Şarjı Çabuk Bitiriyor

Teknoloji ile gelen yenilikler, ne yazık ki sürekli olarak yanımızda taşıdığımız ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlarımızın pillerine yansımış değil. Malum akıllı telefon kullanıcılarının rahatsız olduğu ve en sık şikayet ettiği sorunların başında erken biten şarj geliyor.

akiili-telefon-sarj-suresi

Gün içerisinde sürekli olarak haşır neşir olduğumuz akıllı telefonlar, akşam saati daha olmadan şarjı tükenip kapanabilmekte. Kullanıcılar tarafından yapılan ayarlar sonrasında doğru bilinen ama aslında yanlış olan bu durumun şarjın çabuk bitmesinde etkili olabileceğinden haberdar mıydınız?

Herkesin bildiği gibi akıllı telefonların şarjını bitiren en önemli faktörlerin başında ekran parlaklığı gelmekte. Bu cihazlarda en çok enerji harcayan ekran parlaklığı hususunda üretici firmalar tarafından ortam ışığını algılayan “otomatik ekran parlaklığı” sistemi geliştirildi. Her ne kadar bakıldığında bu durum oldukça iyi gözükse de aslında akıllı telefonlar için sıkıntılı olabilmekte. Nasıl mı?

IMG_0861003

Akıllı telefonun ekran parlaklığını “Otomatik” olarak açık duruma getirdiğinizde sensörler sürekli ortamdaki ışığı algılamaya ve bu doğrultuda ayarlamaya çalışıyor. Buna bağlı olarak ekran parlaklığı ortamdaki ışığa göre gerektiğinde maksimum seviyeye çıkartılması sonucunda şarjın daha da çabuk tükenmesine yol açabiliyor.

Sonuç olarak telefonun şarjından maksimum oranda performans vermesini bekliyorsanız, ekran parlaklığı işlemini manuel olarak yapmalısınız. Emin olun ki yapacağınız bu ayarlama sayesinde akıllı telefonunuzun şarjında gözle görülür bir etki yaratacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.