Panasonic Türkiye’ de Küçülmeye Gidiyor

Panasonic Türkiye’ de Küçülmeye Gidiyor

Panasonic tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Türkiye’ de “fotoğraf makinesi, televizyon, kulaklık, kişisel bakım, video kamera lens” ürünlerinin satışına son verileceğini, yerine ise DECT telefon ve klima satılacak.

Türkiye pazarına yönelik ciddi kararlar alan Panasonic yetkilileri 1 Nisan’ da başlayacak mali yıl ile tüketici elektroniğini büyük ölçüde azaltarak, ürün ve hizmetlere yönelik devam edilecek.

panasonic-l55wt

 

Panasonic artık kurumsal ürün ve çözümlere ağırlık veriyor.

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar konuyla ilgili açıklaması;

“Tüketici elektroniği alanında kârlılık oranı yüksek olan ve halihazırda büyük bir rekabet avantajına sahip olduğumuz DECT kablosuz telefon ve ev tipi klima alanlarındaki satışlarımız sürecektir. Yeni strateji kapsamında Türkiye’de, tüketicilere yönelik düz panel TV diğital görüntüleme (fotoğraf makinesi, lens ve video kamera) ve ev aletleri ürünlerimizi satmayacağız.Tüketici elektroniği ürünlerimizi satın alan ve kullanan müşterilerimize sunduğumuz servis desteğinde herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktır.”

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.