PDF Dosyası Açıldığında Gömülü Font Ayıklanamıyor Hatası

PDF Dosyası Açıldığında Gömülü Font Ayıklanamıyor Hatası

PDF, Taşınabilir Belge Biçimi (Portable Document Format) olarak bilinen noktalar arası taşınabilir aynı zamanda yazdırılabilir belgelerin oluşturulması için üretilmiş dosya biçimidir. 

PDF formatında bir dökümana sahip olan arkadaşım, “dosyayı açmaya çalıştığımda garip bir hatayla karşılaştım ve dosya içeriğine tam anlamıyla ulaşamadım. Sebebi ne olabilir, ne gibi bir sorun var acaba...” şeklinde bir bilgi paylaşımında bulundu. Karşılaşılan hata; Gömülü font “…..” ayıklanamıyor

Bu sorunun çözümünü için Acrobat Reader’ in güncellenmesi ya da kaldırılıp tekrardan yüklenmesi ile çözüm sağlayabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra yine aynı sorunla karşılaşırsanız Foxit Reader veya Google Docs gibi diğer yazılımlar da işinize yarayabilir. Eğer yapılan tüm işlemlerden sonra aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, o zaman dosyanın bozulmuş olma ihtimali çok yüksek diyebiliriz.

Muhtemelen daha önceden karşılaştığınız ya da ileride karşılaştığınızda bilgi sahibi olabilmeniz açısından bu konuya yönelik yapılması gerekli olan işleme BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Windows 10′ da PDF Dokümanını Programsız Bölme

Sayıca Fazla Olan Resimleri PDF Dokümanına Dönüştürme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.