Photoshop’ da Bir Resmi Kopyalamanın Kısayolu

Photoshop’ da Bir Resmi Kopyalamanın Kısayolu

Yeni bir resmi şekillendirmekten daha çok hali hazırda olan grafik ve fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapılmasına olanak sağlayan resim editörü Photoshop’ da, bir resmi kopyalamanın kısayol tuşuna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Photoshop kullanırken, herhangi bir resmin kopyasının kısa yoldan nasıl alınacağı hakkında fazla bilinmeyen ama öğrenildiğinde çok işinize yarayacak basit bir yönteme değineceğiz.

Photoshop’ da Bir Resmi Kopyalamanın Kısayol Tuşu

Windows ve Mac bilgisayarlarda aşağıda yer alan tuşa basılı tutarak, kopyalanmasını istediğiniz resmi ya da resimde herhangi bir alanı “Dörtgen işaretleme aracı” ile belirleyip, mouse u boş bir kısıma çekmeniz yeterli olacaktır.

Option tuşu ()

( Mac )


Alt

( Windows )Photoshop hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz.  “Photoshop’ da Bir Resmi Kopyalamanın Kısayolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Photoshop ile Resim Boyutunu Küçültme

Photoshop’ da Bilinmeyen Basit Yakınlaştırma Yöntemi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. leo dedi ki:

    Selamlar. Hocam PS da geri al + ileri al ve kes kopyala yapıştır , yollarını ana ekranda bir buton gibi ekleme imkanımız varmı ? klavye kısa yolu gibi değil örneğin “taşıma aracı ” gibi tek tıkla ulaşabileceğim bir tuş gibi bir özelliği nasıl ekleyebilirim. Teşekkürler.