Pil Ömrü için AirPods’ ları Kapatın!

A+
A-
Pil Ömrü için AirPods’ ları Kapatın!

Gürültü önleme özelliği, ses performansı ve uzun pil ömrü ile kullanıcıların tercihleri arasında yer alan AirPods’ lar, kablolu kulaklıkların aksine kendi pil güçleriyle çalışmakta ve zaman zaman şarj edilmeleri gerekmektedir. Her ne kadar AirPods’ lar kulaktan çıkartıldığında duraklasa da, AÇIK durumda olduğundan pil ömrünü kullanmaktadır. Bu sebepten aktif olarak kullanılmayan AirPods’ ların pil ömrünü korumak için iki farklı yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.

AirPods’ lar kullanılmadığı zamanlarda, çoğu kullanıcı bir yere kaldırır ve orada bırakır. Ancak AirPods’ lar kulaktan çıkartıldıklarında duraklar, kapanmaz. Neyse ki bu yaygın alışkanlıkların olduğunu düşünen teknoloji devi Apple, pil ömrünü korumak için kullanıcılara bir yol sundu. İşte bu yollar..

1- Şarjda Olmayan AirPods’ ları KAPALI Tutun

  • Öncelikli olarak iPhone‘ da Ayarlar‘ ı açın ve bu ekrandan Bluetooth‘ a dokunun
  • Gelen Bluetooth ekranında (Bluetooth’ un açık olduğundan emin olun) AirPods’ un yanında bulunan “i” simgesine dokunun
AirPods-Pil-Omru-1
  • Gelen pencerede Otomatik Kulak Algılama (Automatic Ear Detection) Aktif olduğundan emin olun. Etkin değilse AÇIK konuma getirin
AirPods-Pil-Omru-2

Not: iPhone’ da otomatik kulak algılama özelliği etkin durumdayken, AirPods’ lar kulaklara takılmadığında otomatik olarak kapalı durumda olacaktır.

2- AirPods’ ları Kapatmak için Çift Dokunmayı Ayarlama

AirPods’ lar sürekli olarak kulağınızda takılı kalıyorsa, çift dokunma özelliğini etkin hale getirerek AirPods’ lar KAPALI duruma getirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

  • iPhone’ da Ayarlar’ ı açın ve bu ekrandan Bluetooth’ a dokunun
  • Gelen Bluetooth ekranında, AirPods’ un yanında bulunan “i” simgesine dokunun
  • Gelen ekranda Sol veya Sağ AirPods’ u seçin
  • Daha sonra KAPALI (Off) seçeneğine dokunun
AirPods-Pil-Omru-3

Örneğin; Sol AirPods’ u seçtiniz. Yapılan bu işlemden sonra artık sol AirPods’ a çift dokunduğunuzda KAPATABİLECEKSİNİZ.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Pil Ömrü için AirPods’ ları Kapatın!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

AirPods’ ta Şarkı Atlama ve Değiştirme

AirPods’ ta Resetleme (Sıfırlama) İşlemi Nasıl Yapılır?

AirPods’ ta Ses Artırma ve Azaltma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.