Rahatsız Etme Özelliği (Konum Bazlı)

Rahatsız Etme Özelliği (Konum Bazlı)

Belirli kişi ya da kişilerle konuşulmak istenmediğinde, rahatsız edilmemek adına iPhone’ da önemli bir özellik olan Rahatsız Etme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik aktif hale getirilip, çağrı geldiğinde telefon sesi çıkmamaktadır. Cihaz bir nevi sessiz moda geçtiğinden, zilin sesi açık durumda olsa dahi ses çıkmamaktadır.

Rahatsız etme özelliği ile, maillerin yanı sıra mesajlar, sosyal medya iletilerini ve telefonunuzda bulunan tüm uygulamalardan gelen iletileri almaya devam edersiniz. Tabi bu iletileri alırken sizi rahatsız etmeden sessiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

iOS’ da Ayarlar’ ın içerisinde Rahatsız Etme bölümünde bir takım seçenekler mevcut, ancak dikkatli bakarsanız harika bir özelliğinde yer aldığını fark edeceksiniz. Bu özellik; “Konum Bazlı Rahatsız Etme” dir. 

Bu özelliği belirli bir konumdayken kullandığınızda iPhone’ a gelen bildirimleri susturabilir, tabi o konumdan ayrılana kadar. Bulunulan konumdan ayrıldığınızda ise Rahatsız Etme modu otomatik olarak devre dışı kalacaktır.

Konum Bazlı Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikli olarak Denetim Merkezi’ ne ulaşmak için;

Parmağınızı ekranın herhangi bir alt noktasından yukarıya doğru kaydırın. Yine iPad, iPhone X veya sonraki çıkan modellerinde ise ekranı sağ üst köşesinden aşağıya doğru kaydırılması ile de Denetim Merkezi’ ne ulaşabilirsiniz.

  • Denetim Merkezi içerisinde Ay şeklinde yer alan simgeye 3D Touch ile (üzerine basılı tutun) seçeneklerin olduğu menü listesini ulaşın
  • Menüden “Buradan ayrılana kadar” seçeneğini seçerek, konum bazlı rahatsız etme özelliğini devreye alabilirsiniz

Konum bazlı rahatsız etme özelliği konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Rahatsız Etme Özelliğini Aktif Etme

iPhone Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Özelliği Nedir?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.