Rehberde Olmayan Numaralardan Gelen Çağrıları Sessize Alma

iOS
A+
A-
Rehberde Olmayan Numaralardan Gelen Çağrıları Sessize Alma

Apple, mobil işletim sistemi iOS ile birlikte bir çok kullanıcı odaklı tasarlanmış özelliği bizlere sunuyor. Bunlardan bir tanesi de bilinmeyen numalar üzerindeki kontrolü içeriyor. Bu özellik sayesinde rehberinizde olmayan kişilerden gelen aramalar, otomatik sessize alınabiliyor. Nasıl mı?

Bilinmeyenleri sessize al, gün içerisinde telefonla konuşmaktan rahatsızlık duyuyor ve üstüne üstlük bir de rehberinizde olmayan bir numaranın da sizi aramasını istemiyorsanız bu özellik, bunu otomatik önleyebiliyor. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınarak, aramayı yapan kişi sesli mesaja yönlendiriliyor. Her ne kadar gelen çağrılarda telefon çalmasa da Son Aramalar kısmında arayan numarayı görüntüleyebiliyorsunuz. Tabi bilinmeyen bu numaralar rehbere eklendikten sonra çağrılar tekrar aktif duruma geçecektir.

Rehberde Olmayan Numaralardan Gelen Çağrılar Nasıl Sessize Alınır?

  • Öncelikli olarak Ayarlar ve ardından Telefon‘ a dokunun
  • Daha sonra Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğine dokunun
  • Ve ardından özelliği aktif hale getirin
rehberde-olmayan-numaralardan-gelen-cagrilari-sessize-alma-1

Yapılan bu işlem sayesinde artık bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar sessize alınıp, aramayı yapan kişi de sesli mesaj yönlendirilecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Rehberde Olmayan Numaralardan Gelen Çağrıları Sessize Alma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“iPhone’ u Kullanırken Gelen Çağrı ve Bildirimleri Engelleme” haberini okumak için buraya tıklayın

“iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

“Sessiz Mod, Rahatsız Etme ve Uçak Modu Arasındaki Farklar” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.