Sabit Diskinizde Bulunan Aynı Dosyaları Kaldırın…

Sabit Diskinizde Bulunan Aynı Dosyaları Kaldırın…

Sabit disklerde kapasitelerinin artması sonucunda, disk üzerinde birden fazla bölüm oluşturuldu. Tabi disk üzerinde farklı bölümün oluşması verileri başka bölümde yedekleme açısından iyi olmakta.

sabit-disk

Sabit diskler üzerinde hepimiz için önemli olan doküman, video, fotograf, film ve müzikler gibi verilerimizi herhangi bir kayba uğramaması için farklı bölüme kayıt ediyoruz, farklı kaynaklardan aynı dosyaları indiriyoruz ve buna bağlı olarak sabit disk üzerinde aynı veriden birden fazla kopyası meydana gelmiş oluyor.

Sabit disk üzerindeki aynı dosyaları bulup, temizleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyerek ve bu adımlar sayesinde sabit disk üzerinde boş depolama alanları oluşturabiliriz.

  • DupeGuru yazılımı ile kullanımı oldukça rahat, program disk üzerinde dosya ve içerikleri kontrol ederek aynı olanları tespit ediyor.

dupeguru

 

  • Duplicate Cleaner yazılımı ile de ücretli olarak sunulmaktadır, yalnız ücretsiz sürümünde bazı özellikleri kırpılmış olsa dahi sabit disk üzerindeki aynı dosyaları bulup silmek için kullanabileceğiniz programlardan biri olarak görülebilir.

duplicate-cleaner

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.