Safari’ de İlgilenilen Sekme Haricinde Açık Olan Diğer Sekmeleri Kapatma

A+
A-
Safari’ de İlgilenilen Sekme Haricinde Açık Olan Diğer Sekmeleri Kapatma

Çoğumuz bilgisayar karşısında bulunduğumuz sürece internette arama gerçekleştiriyor ve web sitelerine ziyarette bulunuyoruz. Buna bağlı olarakta internette gezinirken tarayıcı üzerinde birden fazla sekme açıyoruz. Öyle ki, açık olan sekmelerin fazlalığı bazen o kadar çok oluyor ki, onları teker teker kapatmaya üşeniyoruz. Tam da bu noktada Safari tarayıcısı, kullanıcılarına güzel imkan sunuyor. Üzerinde çalıştığınız, ilgilendiğiniz site haricinde açık olan diğer sekmeleri rahatlıkla kapatabileceğiniz bir yol bulunmakta.

Her ne kadar kullanımı oldukça rahat olsa da belli bir süre sonra sekmelerin fazlalığı, kullanıcılar için sıkıntı yaratabilmektedir. Açık olan birden çok sekme içerisinden ilgilendiğiniz web sayfası haricindeki diğer tüm sekmeleri kapatabilmenin yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

Mac’ teki Safari’ de İlgilenilen Sekme Haricinde Açık Olan Diğer Sekmeler Nasıl Kapatılır?

Safari’ de açık olan birden fazla sekme içerisinden ilgilenilen sekme haricindeki sekmeleri kapatabilmek için;

  • İmleci sadece kalmasını istediğiniz, sekmeyi kapatmak için kullanılan simge üzerine getirin
  • Ve daha sonra Option tuşuna basılı tutularak, sekmeyi kapatma tuşuna tıklayın. Yapılan bu işlem sayesinde sekmeler kapatılacaktır

Safari’ de ilgilenilen sekme haricinde açık olan diğer sekmeleri kapatma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ teki Safari Geçmişini Temizleme

Safari’ de Arama Motorunu Değiştirme

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.