Sahte Adobe Flash Player Aman Dikkat !

Sahte Adobe Flash Player Aman Dikkat !

Sahte olan Adobe Flash Player güncellemesi Facebook ve Twitter üzerinden yayılması sonucu sistemelere zarar vererek bir çok kullanıcıyı hedef almıştır.  Yapılan tespitler doğrultusunda bu saldırıdan zarar görenlerin % 93′ ü Türkiye’ den.

sahteflash1Facebook ve Twitter kullanıcıların, açılan bir video bağlantısı ile “Flash Player güncellemesi gerektiriyor” kullanıcıların bu mesaja onay vermesinden sonra herhangi bir antivirüs sitesine bağlanmasını engelleyen bir tarayıcı eklentisi ile sisteme yüklenmiş oluyor.

Bu bağlantıya tıklayan kullanıcının ise facebook veya twitter arkadaşlarına da mesajlar ulaşıyor, bu şekilde virüsün yayılması hedef alınıyor.

Chrome tarayıcılar için özel üretilen bu yazılım, Mozillla Firefox ve İnternet Explorer kendisini göstermiyor. Tarayıcı olarak Chrome özel ayarlandığı için kullanıcıların bu eklentiyi eklemesinden sonra bu eklentinin “silinmesine ve durdurulmasına” izin verilmiyor.

Sonuç olarak;

–  Özel mesajla veya profilinize gelen, emin olmadığınız mesajlara tıklanmaması,

–  Bilmediğiniz bağlantıları kullanmayın, eğer gerçekten güncelleme var ise bu güncellenmesi gereken yazılımın sitesine    girerek oradan site güncellemesi yapılması,

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.