Samsung İsminin Gizemi

Samsung İsminin Gizemi

Teknoloji devlerinden birisi olan Samsung isminin gizemi, yazının detaylarında…

Samsung-wallpaper

Günümüzde teknoloji hızla büyümeye devam ediyor, buna bağlı olarak ta insan hayatında daha çok önem teşkil ediyor. Daha yaygın kullanılan teknolojiler arasında TV’ ler, akıllı cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler ve yeni teknoloji akıllı saatler en çok tercih edilen
teknolojiler arasında.

Teknoloji devlerinden birisi olan Samsung’ un teknoloji piyasasında en çok TV ürünlerinde görmekteyiz, yalnız en başarılı olduğu
alanları arasında tabi ki akıllı telefonlar ve tabletler de bulunmakta.

Konu başlığına dönecek olursak; Samsung isminin gizemi…

Öncelikli olarak, Samsung’ un Seul, Güney Koreli bir şirket olduğu belirtmek gerek. Samsung aslında Sam ve Sung olmak üzere iki parçadan mevcuttur. Tabiki de bunların bir anlamı vardır.

Sam “üç“, Sung anlamı ise “yıldız” temsil etmektedir. Yani bu şekilde Samsung “üç yıldız” anlamı taşımaktadır.

Kore dilinde ise “Hanja” denilmekte, yani anlamı bakımından “büyük sayıda ve güçlü” demek. Özetle bahsetmek gerekirse Samsung’ un marka adına DNA’ sı, büyük bir şey, güçlü ve sonsuz yerleşik hakkına sahiptir.

Daha önceki logolarında görüldüğü üzere üç yıldızlı olarak başlamış, Samsung’ un şimdiye kadar ki logolarını inceleyebilirsiniz.

samsung-logo-oncesi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.