Samsung’ ta Gizliden Arama Yapma

Samsung’ ta Gizliden Arama Yapma

Aradığınız kişinin numaranızı görmesini istemiyor olabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip Samsung modellerinde, numaranızı gizleyerek aramak istenilen kişi arandığında “Bilinmeyen Numara” ya da “Özel Numara” olarak ekranda görünecektir. Tabi ki öncelikli olarak telefonda gizli arama yapabilmek için çağrı yaptığınız kişinin gelen gizli aramaları kabul etme özelliğinin açık olması gerekmektedir. Peki bu aramalar, çağrılar nasıl yapılmaktadır?

Gizliliğe önem verenler, özellikle gizli aramayı etkin hale getirdiğinde özel numaradan ulaşabilmektedir.

Samsung’ da Gizliden Arama Nasıl Yapılır?

  • Telefon > Ayarlar adımlarını takip edin ardından Arama Ayarları başlığı altında yer alan Diğer ayarlarsekmesine tıklayın
  • Burada üst tarafta yer alan Arayan Kimliğini göster seçeneğine tıklayın
  • Karşınıza pop-up penceresi açılacak buradan da Numarayı gizle sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır

Sürekli olarak gizleme gibi bir düşüncemiz varsa operatörlere özel aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

Turkcell Üzerinden Gizli Arama Yapma

Turkcell hesabı üzerinden (hesabınız yoksa şifre yazıp 2222′ e gönderin) sisteme giriş sağlayın. Sisteme girişin ardından yukarıda üst menüde yer alan Hesabım sekmesi üzerine mouse ile gelin açılan sekmede Çağrı Ayarlarım seçeneğine tıklayın. Gelen sayfanın en alt tarafında yer alan Numaramı Gizle seçeneğinin Aktifedilmesi gerekmektedir.


Vodofone Üzerinden Gizli Arama Yapma

Vodofone’ da SMS yolu numara gizleme servisini kullanabilirsiniz. Bu servisin kullanılabilmesi için GIZLI AC yazıp 7046‘ ya gönderilmesi yeterli olacaktır.


TürkTelekom Üzerinden Gizli Arama Yapma

Türktelekom’ un web sayfası (Şifre bilmiyorsanız, arama ekranına gelip *952# yi tuşlayıp karşımıza çıkan şifreyi girin) sisteme giriş sağlayın. Daha sonra Online İşlemler menüsüne girin. Ardından Hat İşlerim menüsü üzerine mouse ile gelin ve Çağrı Hizmetleri linkine tıklayın. Açılan sayfada Numaram Gizli servisini başlatmanız üzerine numaranız gizlenecektir.


BilisimBilGi olarak yeni telefon sahibi olanlar için “Samsung’ da Gizliden Arama Yapma” konusu ile alakalı paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung’ un Hızlı Kamera Açma Özelliğini Kullanma

Samsung’ ta Arama Klavye Sesini Kapatma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.