Samsung Tarafından Sergilenen Teknoloji Müzesi

Samsung Tarafından Sergilenen Teknoloji Müzesi

Samsung 45.yaş Günü Nedeniyle Kendi İnovasyon Tarihini Sergilemeye Başladı.

samsung-teknoloji-muze

Samsung geçtiğimiz günlerde 45.yaş gününü kutladı ve anavatanı Güney Kore’nin Suwon şehrinde kurduğu Samsung İnovasyon Müzesi ile kendi inovasyon tarihini anlatan bir sergi düzenlemeye başladı. Samsung’ un 150 ürününün sergilendiği bu müzede, kendine ait olmayan diğer teknolojik cihazlarada yer verildi. Buna rağmen müzede, Apple iPhone veya Sony Trinitron TV ve LG‘ nin tek bir ürünü dahi yer almıyor.

Güney Koreli dev firmaya göre modern akıllı telefon tarihi Galaxy S II ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Samsung CEO’ su  Kwon Oh-hyun, ‘Samsung İnovasyon Müzesi,  elektronik yenilikçiğin gerçek başyapıtlarını bir araya getiriyor” dedi.

Samsung’ un müzesinde, Graham Bell, Thomas Edison, Michael Faraday gibi mucitleri anılırken , AT&T, Siemens, Philips, GE ve NEC’ in tarihteki başarılarını da gözler önüne seriyor.

Kaynak: uzmanabi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.