Sayıca Fazla Olan Resimleri PDF Dokümanına Dönüştürme

Sayıca Fazla Olan Resimleri PDF Dokümanına Dönüştürme

Günümüzde artık çoğu işletim sistemi masaüstü ya da mobil de, kullanıcıların sahip oldukları belgeleri üçüncü parti yazılımlarının kullanılmasına gerek duyulmadan PDF formatına dönüştürme imkanı sunuyor. Peki ya var olan görselleri PDF formatına dönüştürmek istediğimizde ne yapmalıyız?

Her geçen gün gelişen kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen işletim sistemi Windows 10’ da, muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen size oldukça yardımcı olacağını düşündüğüm bir özellikten bahsetmek istiyorum.

Sayıca Fazla Olan Resimler PDF Dokümanına Nasıl Dönüştürülür?

Microsoft‘ un Windows 10 sürümünde var olan Microsoft Print to PDF yazıcı özelliği sayesinde PDF’ e dönüştürme işlemini bir kaç adımda rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikli olarak yazdırmak istenilen görselleri seçin ve mouse sağ tuşuna tıklayıp, Yazdır seçeneğine tıklayın
  • Yazdırma ekranı karşınıza gelecektir. Burada Yazıcı seçeneğini Microsoft Print to PDF olarak seçin

Resim-Dosya-PDF-Format-1

  • Seçenekler‘ e ve ardından Yazıcı Özellikleri‘ ne tıklayın. Buradan görsellerin hangi konumda (Yatay – Dikey) yazdırılacağını belirleyin
  • Yapılan bu işlemlerin ardından Yazdır butonuna tıklayın ve oluşturulacak olan PDF dokümanına bir isim verin
  • İşlem tamamlanınca PDF dokümanı hazır olacaktır

Sayıca fazla olan resimler PDF dokümanına nasıl dönüştürülür sorusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.