Siri’ nin Ses Seviyesini Değiştirme

Siri’ nin Ses Seviyesini Değiştirme

Web hizmetlerindeki tüm işlemleri gerçekleştirmesi, sorulara cevap vermesi, aynı zamanda tavsiyede bulunması ve daha da fazlası için kişisel asistan Siri ile yapılabileceklerin adeta sınırı yok diyebiliriz. Kullanıcıların en büyük avantajlarından biri olan Siri, Apple cihazlarında neredeyse tüm işlemleri yapmamıza olanak sağladığından hayatımıza birçok kolaylık katıyor.

Ekrana bakılmasına gerek kalmadan, sesli geri bildirim özelliği ile tüm işlemleri yapabildiğimiz Siri’ yi iPhone cihazlarında veya Mac bilgisayarlarında, ses ayarından farklı bir ses seviyesinde ayarlayabilirsiniz. Siri sesini yükseltme veya Siri’ nin ses ayarları nasıl yapılır? konu içeriğine BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

iPhone Cihazlarında Siri’ nin Ses Yüksekliğini Değiştirme

  • Siri’ nin ses yüksekliğini değiştirmek için herhangi bir ayar menüsüne gidilmesine gerek yoktur. Siri’ nin kullanımı esnasında ses tuşlarına basılarak, istenilen seviyeye getirebilirsiniz.
  • iPhone cihazlarında kulaklık takılıysa, ses yüksekliğindeki değişiklik için iPhone üzerinden müdehale gerekmektedir.

Mac Bilgisayarlarında Siri’ nin Ses Yüksekliğini Değiştirme

  • Siri kullanımdayken menü çubuğundaki Ses Yüksekliği’ ne basın ve ardından ses yüksekliğini değiştirmek için sürgüyü sürükleyin
  • Mac bilgisayarlarda bu işlemi gerçekleştirirken kulaklık takılıysa, ses yüksekliğindeki değişiklik için Mac’ inizden ayarlamayı unutmayın

Siri hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Siri’ nin Ses Seviyesini Değiştirme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

[origincode_videogallery id=”1″]

Siri ile Hoparlörlü Arama Yapma

Mac’ te Siri Klavye Kısayolunu Değiştirme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.