siri-sesi-iOS-10-ile-degisiyor

Siri’ nin Sesi iOS 10 ile Değişiyor!

iOS işletim sisteminin bir parçası olan Siri (akıllı kişisel asistan)’ nin sesi, Eylül ayı içerisinde gelecek olan iOS 10 ile değişiyor. Artık bu yeni iOS sürümü ile Siri daha az robotik, daha da çok insansı bir sese bürünecek.

Şu sıralar beta sürümüyle kullanıma sunulan Apple’ ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10, önümüzdeki ay itibariyle kullanıma sunulacak. Tabi gelen bu güncelleme ile birçok yeniliğin yanı sıra Siri’ nin sesi de değişiyor olacak.

iOS 10 İşletim Sistemi ile Siri Gelişecek

2005′ te Siri’ nin ilk kayıtlarını seslendiren Susan Bennett isimli birisiydi. Tabi ki Siri’ deki ses Bennett’ in birebir sesi değildi. Uzun yıllar sadece kadın sesi seçeneği ile yerini alan Siri, seçenekler arasına erkek sesini de eklemişti ancak bu özellik Türkiye’ de kullanıma sunulmamıştı.

iOS’ un yeni mobil işletim sistemi ile beraber yalnız Siri değil, diğer yetenekleri de gelişiyor olacak.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.