Steam’ e Türk Lirası Desteğinin Gelmesi Yakın !

PC dünyasının en büyük dijital satış platformu Steam’ e Türk Lirası desteği geliyor.

steam-TL-destegi

Daha önce Valve’ nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda Steam’ e 12 adet yeni para biriminin ekleneceği duyurulmuştu. Eklenecek para birimleri arasında Türk Lirası desteği bulunmuyordu. Yalnız konferans sırasında 2014 yılı içerisinde desteklenmesi planlanan ülke para birimleri yeşil renkle gösterilerek takipçilere tanıtılmış, bu gösterilen ülkeler arasında Türkiye’ de yeşil olarak belirtilmişti.

steam-TL-destegi-ulke

Dota 2′ ye 20 Ağustos’ ta gelen yeni bir güncelleme ile Türk Lirası desteğini Dota Store’ da aktif hale getirdi. Sistemin nasıl çalışacağı şuan için netlik kazanmasa da 1 Dolar’ ın sabit kur sistemi ile direkt olarak 2 TL çevrildiği görünüyor. Tabi bu yazının yazıldığı anda Dolar kuru 2.18 TL olarak düşünüldüğünde aradaki fark küçükte olsa Türk oyuncuların işine yarayacağını söyleyebiliriz.

Her ne kadar ufak hesapta olsa Türk Lirası desteğinin faaliyete geçmesi için Steam’ de de başlamasını beklememiz gerekecek.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.