Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kısa Yolu

Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kısa Yolu

İngilizce terimiyle Web Browser olarak bilinen (Web tarayıcısı, Internet tarayıcısı, Ağ tarayıcısı veya Web göz atıcısı) kullanıcıların ağ sunucuları üzerinde yer alan HTML veya daha gelişmiş sayfaların açılmasını sağlayan bir yazılımdır. İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim web tarayıcılarında yapılan gezinmeler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilen bilgiler uzun zaman biriktiğinde tarayıcıyı yavaşlatabilen ve bir takım hatalara da neden olabileceğinden tarayıcı geçmişinin temizlenmesi gerekmektedir. Peki, göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir?

Göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi, internette yaptığımız gezinmeler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilenhatırlanan bilgilerdir. Göz atma geçmişi içerisinde kayıtlı form bilgileri, parolalar, sık ziyaret edilen internet siteleri gibi sonuçlar yer almaktadır. Böylesine önemli olan bilgilerin ortak kullanılan bir ortamda bulunması sizi rahatsız edebilir. Çözüm yolu olarak tarayıcı geçmişini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Göz Atma Geçmişini Temizlemenin En Kısa Yolu

Tarayıcı penceresi açık durumdayken;

bilisimbilgi.com

tuş kombinasyonu kullanılarak Microsoft Edge‘ de Temizle tuşuna basılarak, Google Chrome‘ da Tarama verilerini temizle tuşuna basılarak, Mozilla Firefox‘ da Tarama verilerini temizle tuşuna basılarak tarayıcı geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.