Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

A+
A-
Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

Web Browser olarak bilinen (Web tarayıcısıInternet tarayıcısıAğ tarayıcısı veya Web göz atıcısı)  kullanıcıların ağ sunucuları üzerinde yer alan HTML veya daha gelişmiş sayfaların açılmasını sağlayan bir yazılımdır. İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim web tarayıcılarında yapılan gezinmeler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilen bilgiler uzun zaman biriktiğinde tarayıcıyı yavaşlatabilen ve bir takım hatalara da neden olabileceğinden tarayıcı geçmişinin temizlenmesi gerekmektedir. Peki, göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir?

Tarayıcı geçmişi, internette yaptığımız gezinmeler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilenhatırlanan bilgilerdir. Göz atma geçmişi içerisinde kayıtlı form bilgileriparolalarsık ziyaret edilen internet siteleri gibi sonuçlar yer almaktadır. Zamanla tarayıcıyı yavaşlatıp, bir takım sorunlara neden olabileceğinden tarayıcı geçmişini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Göz Atma Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu

Microsoft Edge, Google Chrome ve Mozilla Firefox‘ ta, tarayıcı penceresi açık durumdayken;

tuş kombinasyonu kullanılarak, tarayıcı geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

Tarayıcılarda Varsayılan Olarak Bulanan Arama Motorları Nasıl Kaldırılır?

Tarayıcılarda Not Alma ve Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.