Tarayıcılarda Favorilerin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!

A+
A-
Tarayıcılarda Favorilerin Olduğu Menü Hemen Kapanmasın!

İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim web tarayıcısı Chrome‘ da, beğenilen sitelere daha hızlı erişimi sağlamak için yer imleri kullanılmaktadır. İstenilen zamanda sayfaya kolayca ulaşım imkanı sağlayan yer imleri hakkında işinize yarayacak olan muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen ufak bir detaya BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Chrome üzerinde birden çok yer imleri yer alıyorsa, bunları yönetebilmek ve kullanabilmek için farklı klasörlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Sizin için önemli olan web siteleri ya da sosyal ağlar ile ilgili olan favorileri başka klasörlerde tutarak, kategorileştirme yoluna gidebilirsiniz. Örneğin birden fazla yer imleri bulunan bir klasörün yer aldığını düşünelim. 4-5 yer imini aynı anda açmak istiyoruz, ancak bu yer imleri farklı farklı noktalarda ise her seferinde favorilerin olduğu bu menü kapanmakta ve bu menüye her defasında baştan ulaşılması gerekmekte.

CTRL

Klavyede yer alan bu tuşa basılı tutulmasıyla favorilerin yer aldığı bu yer imleri menüsü ekranda kalmaya devam edecektir. Bu tuş, seri bir şekilde ulaşılması istenilen favori sayfaları yeni sekme üzerinde açabilmenize imkan sağlamaktadır. 

Chrome-Favoriler-Menusu-1

Her yeni sekmede farklı yer imi açtığınızda menünün kapanmaması sizce de kolaylık sağlamaz mı?

Tarayıcılarda favorilerin olduğu menü hemen kapanmasın konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ un Bilmek İsteyeceğiniz Gizli İpuçları

Chrome’ un Faydalı URL Komutları

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.