Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Sekme Nasıl Geri Getirilir?

Üst üste açık olan sekmeleri hızlı bir şekilde kapatmaya çalıştığınız da o an için ilgilendiğiniz sayfa sekmesini istemeden olsa kapattığınız olmuştur. Favori olarak kullandığınız “Google Chrome, Mozilla Firefox veya Internet Explorer” web tarayıcılarından herhangi birinde bu durum ile karşılaşıyor ve kapatmış olduğunuz o sekmeyi tekrar geri nasıl getirebilirim diyorsanız, yapılması gereken işlem için makalenin devamına göz atabilirsiniz.

Tarayıcılarda istemeden kapatılan sekme nasıl geri getirilir?

Neyse ki tüm tarayıcılar, istemeden de olsa kapatılan sekmeyi tekrar geri getirmemize olanak sağlıyor. Sekmenin tekrardan geri getirilebilmesi için aşağıda bahsetmiş olduğum tuşlara aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Bu tuş kombinasyonunu arka arkaya uyguladığımız da ise daha önceleri kapattığımız sekmelere tekrardan ulaşabilmemizi sağlıyor.

CTRL + Shift + T

Tabi ki bu özelliğin kullanılabilmesi için Internet tarayıcınızı kapatmamış olmanız gerekmektedir. Farz edelim tarayıcıyı kapatıp tekrardan açtınız. Sayfalara tekrardan nasıl erişebilirim diyorsanız, bunun için tarayıcının geçmişini kullanmanız gerekmektedir. Aşağıda bahsetmiş olduğum tuş kombinasyonu ile de tarayıcı geçmişine erişim sağlayabilirsiniz.

CTRL + H

Tarayıcılar da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi nasıl geri getirebilirim soruna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. pınar dedi ki:

    bu sorun benim de başıma sürekli olarak gelmekte, işime yaradı. teşekkür ediyorum

    1. KILIC dedi ki:

      teşekkür ederim